Poznań 2015
Publikacja powstała w ramach projektu Biofeedback szansą na aktywizację 50+. Opracowanie opisuje metodę diagnostyczno-terapeutyczną EEG biofeedback, która jest zalecana osobom mającym m. in. problemy z uczeniem się. Ta innowacyjna technika ma na celu aktywizację osób 50+ na rynku pracy.
Poznań 2015
Opracowanie powstało w ramach projektu Platforma rozwoju kształcenia zawodowego. Publikacja wykazuje, że połączenie potencjału rzemiosła, realizującego działania z zakresu edukacji w miejscu pracy oraz zaangażowanie przedsiębiorstw z innych branż, daje gwarancję uzyskania zmiany jakościowej w przygotowaniu kadr dla gospodarki.
Poznań 2015
Publikacja powstała w ramach projektu Platforma rozwoju kształcenia zawodowego. Opracowanie skupia się na przedstawieniu multimedialnej platformy – narzędzia pozwalającego zniwelować negatywne tendencje i problemy szkolnictwa zawodowego w województwie zachodniopomorskim.
Poznań 2015
Opracowanie Fach w rękach. Kształcenie dualne w rzemiośle stanowi raport końcowy z badań przeprowadzonych w ramach projektu PWP Społecznie odpowiedzialne rzemiosło. Publikacja zwraca uwagę na rolę kształcenia dualnego w zwiększaniu szans młodych ludzi na rynku pracy.
Warszawa 2015
Celem publikacji jest zaprezentowanie w sposób przystępny efektów projektu, a także przekazanie uzyskanych w wyniku jego realizacji wiedzy i doświadczeń dotyczących stosowania i aktualizacji multimedialnych materiałów dydaktycznych w szkołach zawodowych. Szkolnictwo zawodowe w Polsce od 1998 roku praktycznie do 2010 roku było poważnie zaniedbaną częścią systemu oświaty.
Poznań 2015
Publikacja powstała w ramach projektu PWP Nowatorskie narzędzie kształtowania przestrzeni publicznej realizowanego z partnerem ponadnarodowym duńską firmą MOVE Arkitektur. Opracowanie to podsumowanie polsko-duńskiej współpraca i wymiany doświadczeń w realizacji procesów bottom-up.
Poznań 2014
Publikacja Jeden obraz tysiąc słów. Wykorzystanie multimedialnych narzędzi w kształceniu zawodowym osób niepełnosprawnych intelektualnie w stopniu lekkim została opracowana w ramach projektu Specjalne szkolnictwo zawodowe wobec technologii informatycznych.
Poznań 2014
Publikacja została przygotowana w ramach projektu Kobieta-Zawodowiec. Głównym celem opracowania jest podsumowanie działań wspierających kobiety powracające na rynek pracy po przerwie spowodowanej urodzeniem oraz wychowaniem dziecka. Publikacja podnosi również temat kariery kobiet w rzemiośle.
Kraków 2013
Nasi współpracownicy mieli także swój udział w przygotowaniu publikacji Cyfrowa szkoła zawodowa traktującej o wykorzystaniu nowoczesnych technologii w nauczaniu przedmiotów zawodowych. Współcześnie multimedia (w tym e-podręczniki) są nieodłącznym elementem nauczania i uczenia się.
Poznań 2013
Główną przesłanką do podjęcia problematyki aktywizacji zawodowej osób bezrobotnych po pięćdziesiątym roku życia stała się narastająca skala i znaczenie problemu bezrobocia w tej kategorii wiekowej. Ta sytuacja wymaga uwzględnienia konsekwencji dotyczących jednostek, społeczności lokalnych oraz całego społeczeństwa.
Poznań 2012
Zachęcamy do zapoznania się z naszą najnowszą publikacją Razem dla rozwoju rzemiosła. Publikacja składa się z dwóch zasadniczych części. Celem części pierwszej jest przedstawienie roli rzemiosła w procesie rozwoju społeczno-gospodarczego.
Poznań 2012
W świetle wyzwań związanych z szybko zmieniającymi się wymaganiami rynku pracy – m.in. rosnącym zapotrzebowaniem na wykwalifikowanych pracowników z wykształceniem zawodowym – konieczne są istotne zmiany w zarządzaniu edukacją zawodową.
Poznań 2012
Publikacja Platforma kształcenia zawodowego powstała w ramach projektu innowacyjno-testującego Platforma rozwoju kształcenia zawodowego. Opracowanie zawiera charakterystykę sytuacji kształcenia zawodowego w Polsce ze szczególnym uwzględnieniem województwa zachodniopomorskiego.
Poznań 2012
Idea flexicurity zdobyła w Europie w ostatnich latach szczególną popularność. Skutki światowego kryzysu gospodarczego oraz sytuacja demograficzna powodują konieczność poszukiwania nowych rozwiązań zarówno w zakresie elastyczności, jak i bezpieczeństwa na rynku pracy.
Szczecin Koszalin Poznań 2012
Specjalne szkolnictwo zawodowe wobec technologii informatycznych powstała w ramach projektu o tym samym tytule. Publikacja obejmuje artykuły poruszające szeroki zakres problematyki dotyczącej edukacji, które powstały na podstawie analiz danych zastanych oraz badań własnych.
Poznań 2011
Przesłanką do podjęcia problematyki rzemiosła są argumenty obecne w dyskursie naukowym oraz publicznym, które dotyczą możliwości optymalnego wykorzystania zasobów tego najstarszego i największego samorządu gospodarczego, w zakresie kształcenia zawodowego.